Aktuální soutěže

26. 9.2024
Okresní přebor Praha - štafety Přeloženo na 1.10.
26. 9.2024
Okresní přebor Cheb foxoring
ZRUŠENO - nová soutěž 4 - 6. 10." target="_blank">27.–29. 9.2024
Mistrovství ČR na klasických tratích - ZRUŠENO - nová soutěž 4 - 6. 10.
28. 9.2024
Krajský přebor Praha - dlouhá trať

Kalendář

Září - 2024
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Vzkazovník

Pohár přátelství 2024 [18.09.2024 23:22:16]
Na stránkách www.pratelak.foxklub.cz naleznete více informací k letošnímu Poháru přátelství. Těšíme se na vaší účast.
Marcela [18.09.2024 15:39:37]
ZRUŠENÍ MISTROVSTVÍ ČR - Mokrá-Horákov
NÁHRADNÍ MČR - 5.-6.10. Šaštín SVK

Na žádost z pořadatelského oddílu (vedoucího Jirky Marečka) vás bohužel musím informovat, že Mistrovství ČR v ROB v Mokré-Horákově se RUŠÍ.

Důvodem jsou následky v lesích po vytrvalých deštích v minulém týdnu a z toho vyplývající nebezpečí podmáčené půdy a popadaných stromů.

Pořadatel nalezl řešení v náhradním termínu a přesunu místa konání.

Mistrovství ČR proběhne o týden později o víkendu 5.-6.10. v lokalitě Šaštín (Slovensko) - v rámci společné akce se Slováky.

Aktuálně se řeší možnost nouzového ubytování v chatičkách v kempu a další záležitosti.

Podrobnější informace - náhradní propozice, nové přihlášky atd obdržíte od GBM v nejbližší době, pravděpodobně o víkendu.

Chtěla bych touto cestou poděkovat pořadatelům, že nevzdávají možnost uspořádat akci i za těchto těžkých podmínek a věřím, že se nás v náhradním termínu o týden později sejde většina z původně přihlášených.
Marcela [12.09.2024 13:10:53]
Krajský přebor FCS 14.-15.9. se RUŠÍ.
Důvodem je velmi nepříznivá předpověď počasí na víkend.

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Radioorienteerus igitur

Horní Bradlo znají akademici z roku 2014. Leží na řece Chrudimce, v CHKO Železné hory, v nadmořské výšce 520 m. Název Bradlo souvisí s jakýmsi skalním útesem (Antonín Profous, Místní jména v Čechách). Útes se měl svažovat do Chrudimky, při stavbě sklářské hutě však byl podstatně odtěžen. My se ale zaměřili spíše na Pension U Kozlů, naše shromaždiště, místo konzumace a noclehu.


Sotva jsme se sjeli, poobědvali a odpočali, nechali jsme se po skupinkách odvážet luxusním minimikrobusem do startovního prostoru. Tam na nás čekal Filip a skoro jasno až polojasno, teploty 18 až 22°C a proměnlivý vítr do 4 m/s. V lese bylo krásně a pro klobouky hub pomalu nebylo kam šlápnout. Z postřehů stavebního dozoru: Dvoumetr (mapa Plesný) mohl být na volbu pořadí snadný, kdyby to ovšem měřilo. Což mnohým z nás ne, a to i v překvapivých situacích, zejména v první relaci. Nenaděláš moc parády, necháš-li dvojku za zády… Někteří prý naslepo pročesávali les (a uspěli). Já šel najisto, každou relaci jinam. Na osmdesátce (mapa Polom) se povedla trať s více pořadími. Jak si mám být Kombíku po první relaci jist, jestli to ohnout na dvojku? Ti nejrychlejší (a nejen oni) to udělali, ale zdá se mi, že minimálně u mužů to ideální postup nebyl.


Akademici tentokrát kategorii Open docela převálcovali, hlavně na dvoumetru. Stipendia si vyběhli Bětka Léharová s Ondrou Šimáčkem, oba dvojzlatí. Open dvoumetr vyhráli Pavla Machová a Jura Mareček, open osmdesátku Markéta Skrbková (sic!) (jako fakt) a Tonda Šindelka. Viz výsledky.


Komu poděkovat za povedené závody?


Díky hyperaktivnímu inženýrovi Kombíkovi, který vytyčil tratě a při přípravě naběhal na mapách víc než kdokoliv z nás, krom toho tam určitě jezdil na kole z chalupy. I za to, jak si vleže vychutnával naše dohledávky dvoumetrové čtyřky a osmdesátkové jedničky. Díky DJ Karlovi Štičkovi (Esox lucius) za řízení luxusního minimikrobusu bez nehody a produkování hudby, včetně takových vychytávek jako Gaudeamus Igitur a Kde domov můj, při kterých nikdo nezůstal sedět… Díky zkušenému startérovi Filipovi (Cerneticus) nejen za bezvadně napnutý startovní transparent. Díky Jelenovi (Cervus elaphus) nejen za dohled (doslech? odposlech!) nad hladkým provozem vysílačů a večerní dovezení svého druhu Šárky. Díky Karlovi (Praefectus Herincus) nejen za šrůtování, bezchybný výdej Tatranek, tisk map a sponzoring. Díky panu řediteli Balúovi (Melursus ursinus), který vše řídil ze dna jámy na dvoumetrové jedničce a ze břehu Chrudimky na osmdesátkové dvojce, s Kombíkem zkrotili Kozla, zajistili a rozdali ceny a stipendia a tak dále… Díky Lesům ČR za vstup, BUDAmontu za perlivé, Kitlovi za lepivé, matfyzpressu za tištěné. Díky všem zúčastněným.


<MSk>

 






Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM