Aktuální soutěže

26. 9.2024
Okresní přebor Praha - štafety Přeloženo na 1.10.
26. 9.2024
Okresní přebor Cheb foxoring
ZRUŠENO - nová soutěž 4 - 6. 10." target="_blank">27.–29. 9.2024
Mistrovství ČR na klasických tratích - ZRUŠENO - nová soutěž 4 - 6. 10.
28. 9.2024
Krajský přebor Praha - dlouhá trať

Kalendář

Září - 2024
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Vzkazovník

Pohár přátelství 2024 [18.09.2024 23:22:16]
Na stránkách www.pratelak.foxklub.cz naleznete více informací k letošnímu Poháru přátelství. Těšíme se na vaší účast.
Marcela [18.09.2024 15:39:37]
ZRUŠENÍ MISTROVSTVÍ ČR - Mokrá-Horákov
NÁHRADNÍ MČR - 5.-6.10. Šaštín SVK

Na žádost z pořadatelského oddílu (vedoucího Jirky Marečka) vás bohužel musím informovat, že Mistrovství ČR v ROB v Mokré-Horákově se RUŠÍ.

Důvodem jsou následky v lesích po vytrvalých deštích v minulém týdnu a z toho vyplývající nebezpečí podmáčené půdy a popadaných stromů.

Pořadatel nalezl řešení v náhradním termínu a přesunu místa konání.

Mistrovství ČR proběhne o týden později o víkendu 5.-6.10. v lokalitě Šaštín (Slovensko) - v rámci společné akce se Slováky.

Aktuálně se řeší možnost nouzového ubytování v chatičkách v kempu a další záležitosti.

Podrobnější informace - náhradní propozice, nové přihlášky atd obdržíte od GBM v nejbližší době, pravděpodobně o víkendu.

Chtěla bych touto cestou poděkovat pořadatelům, že nevzdávají možnost uspořádat akci i za těchto těžkých podmínek a věřím, že se nás v náhradním termínu o týden později sejde většina z původně přihlášených.
Marcela [12.09.2024 13:10:53]
Krajský přebor FCS 14.-15.9. se RUŠÍ.
Důvodem je velmi nepříznivá předpověď počasí na víkend.

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

.: Národní žebříček v pololetí :.

Trošku jsme zanedbali informování o průběhu letošních celostátních soutěží, tak si to vezmeme souhrnně a popořádku právě před koncem školního roku.


Na začátku dubna zorganizoval oddíl SK Radiosport Bílovice první dvě mistrovství ČR v ROB (noční a dlouhou trať) u obce Kladky na Prostějovsku. Krátká reportáž Petra na Hroudokapsu začínala slovy "kdo se nebál do hlubokých údolí a strmých kopců". A o odstavec níže pokračovala "leckomu se vryje do paměti pěkně hnědou mapou" anebo slovy "dvěstěmetrové srázy, dlouhá stoupání z hlavního údolí, boční zářezy oddělujících jednotlivé kopce a hřebeny". Stavitelé tratí Ondřej Stehlík a Tomáš Hikl nešetřili zejména závodníky kategorie M40, kteří hledali stejně jako muži všechny kontroly. Na dlouhé trati se pod 120 minut dostali pouze dva první v hlavní kategorii M20.


Mistři ČR v nočním ROB:
D19 — GBM — Jarmila Hažmuková
D20 — GBM — Michaela Marečková
D35 — GBM — Pavla Hažmuková
D50 — ASP — Dagmar Skřivanová
D60 — GBM — Alexandra Látalová
M19 — ELB — Tomáš David
M20 — FPA — Martin Šimáček
M40 — ETE — Michal Klíž
M50 — GBM — Jiří Mareček
M60 — GBM — Jozef Fekiač

Mistři ČR — dlouhá trať:
D19 — SVK — Sophia Lilgová
D20 — GBM — Lucie Matulová
D35 — GBM — Pavla Hažmuková
D50 — FCL — Renáta Čadová
D60 — DCH — Alenka Pátková
M19 — ELB — Tomáš David
M20 — FPA — Ondřej Šimáček
M40 — GBM — Zbyněk Žáček
M50 — GBM — Jiří Mareček
M60 — HUN — Péter Dékany


O tři týdny později na konci dubna se o další body do Národního žebříčku, o první body z veřejných soutěží do nominačního veteránského žebříčku i žebříčku ŽDR se bojovalo na samém východním konci ČR. Opět se závodilo v kopcích, tentokráte na česko–slovensko–polském pomezí u obce Jablunkov. Nově vzniklý český oddíl Hrčavský Vlk pod taktovkou Jozefa Krále zorganizoval tři závody během dvou dnů — v sobotu dopoledne Mistrovství ČR na krátké trati 144 MHz, odpoledne Mistrovství Slovenska ve sprintu a v neděli klasický závod v pásmu 3,5 MHz započítávaný do národních žebříčků ČR i SR. Zatímco český delegát ve svém hodnocení soutěže píše, že v takto náročném horském terénu je velmi těžké postavit tratě pro všechny kategorie (MD12-M70) tak, aby byly splněny všechny podmínky Pravidel ROB (délky tratí a nepřekročení směrných časů) a celkově hodnotí závody jako velmi povedené s hezkým centrem v Beskydské Oáze a poměrně vysokou účastí při takto vzdálené lokalitě, tak na slovenském webu zazněla dost ostře vyhraněná diskuze o neúměrné náročnosti závodů. Jak bývá v této lokalitě téměř pravidlem, tak ani hezké počasí nevydrželo, v neděli některým při jejich trápení v kopcovitém terénu jen drobně mrholilo a jiným lilo jako z konve.


Mistři ČR — krátká trať 144 MHz:
D12 — DCH — Victoria Maierová
D14 — GBM — Jarmila Hažmuková
D16 — ASP — Kristýna Bártová
D19 — SVK — Zuzana Buksová
D20 — GBM — Alžběta Léharová
D35 — GBM — Pavla Hažmuková
D50 — ASP — Leona Soukupová
D60 — FTU — Jana Omová
M12 — DCH — Albert Plevný
M14 — FPA — Jan Peřina
M16 — FTU — Jakub Mertlík
M19 — DCH — Daniel Svatek
M20 — GAP — Karel Fučík
M40 — GBM — Zbyněk Žáček
M50 — ASP — Jaroslav Zach
M60 — HKR — Mojmír Sukeník
M70 — AFK — Antonín Blomann


O měsíc později, poslední víkend v květnu, pokračoval seriál ROB závodů na druhém konci republiky — v západočeských Františkových Lázních soutěží Krušnohorský šotek. Pamětníkům to připomene návrat k roku 2013, kdy také závodníci "vymetli" oba nejvzdálenější konce republiky během jednoho měsíce. Pořadatelé z oddílu Radioelektronika Cheb zvolili i obdobný formát soutěže, pouze pásma se obměnila — v sobotu dopoledne Mistrovství ČR na krátké trati 80m, odpoledne druhý mistrovský závod ve sprintu, na neděli zbyla klasika NŽ 144 MHz. O co méně bylo v závodním prostoru Tři díry vrstevnic, o to více se vyskytovala na mapě barva modrá. Zatímco na sobotních směrných časech překračujících hodně Pravidla v téměř všech kategoriích se spíše podepsal stavitel trati, v neděli svůj podíl na 2m klasice měl podmáčený terén, řada závodníků měla dost problémů se zaměřením a dohledáním kontrol. Ze závodů se asi nejvíce líbilo ukázkově postavené Mistrovství ČR ve sprintu přímo v františkolázeňském parku. Celkově se opět jednalo o povedenou a dobře zorganizovanou soutěž.


Mistři ČR — krátká trať 3,5 MHz:
D12 — DCH — Victoria Maierová
D14 — FTU — Barbora Novotná
D16 — GBM — Věra Staňková
D19 — DCH — Daniela Trpáková
D20 — DCH — Tereza Francková
D35 — DCH — Blanka Adámková
D50 — FCL — Renáta Čadová
D60 — DCH — Alenka Pátková
M12 — DCH — Albert Plevný
M14 — GBM — Martin Folwarczny
M16 — ASP — Šimon Dukát
M19 — ELB — Tomáš David
M20 — FPA — Martin Šimáček
M40 — AFK — Vladimír Glasnák
M50 — GBM — Pavel Mokrý
M60 — ELB — Jaromír Baxa
M70 — AFK — Antonín Blomann

Mistři ČR ve SPRINTU:
D12 — DCH — Victoria Maierová
D14 — DCH — Barbora Doubravová
D16 — FPA — Johana Klecová
D19 — DCH — Nela Stahlová
D20 — DCH — Martina Jansová
D35 — DCH — Blanka Adámková
D50 — FPA — Jitka Šimáčková
D60 — ASP — Eliška Voráčková
M12 — DCH — Albert Plevný
M14 — GBM — Martin Folwarczny
M16 — FPA — Jakub Klec
M19 — ELB — Tomáš David
M20 — FPA — Ondřej Šimáček
M40 — AFK — Daniel Šístek
M50 — GBM — Jiří Mareček
M60 — ELB — Jaromír Baxa
M70 — AFK — Antonín Blomann


Soutěže v Národním žebříčku v prvním pololetí uzavřely Bílovické Krpály, které uspořádal oddíl Radiosport hodně daleko od rodných Bílovic — ve 170 km vzdálené Číměři (okr. Jindřichův Hradec). Tentokráte se nebojovalo o tituly mistr ČR, oba závody na klasických tratích se "jen" započítávaly do žebříčků — národního i nominačních pro téměř všechny věkové kategorie. Bylo tedy o co bojovat, protože výsledky z právě těchto dvou závodů rozhodovaly o tom, kdo pojede na WYAC na Ukrajinu anebo u veteránů na ME do Slovinska. Počasí pořadatelům i závodníkům přálo a to bylo dobře, protože centrem soutěže byl LDT Bílá skála a i když přes den hřálo sluníčko, tak noci a rána jsou v těchto končinách vždy chladná. Závodilo se v novém, resp. pro ROB léta nepoužitém lese. Mapa Řasy poskytla dostatečný prostor pro oba dva dny, veteráni kvitovali možnost vybrat si mapu v měřítku 1:10000 i za cenu formátu A3. V sobotu byli závodníci na start přiblíženi autobusem, v neděli si hromadně vyšlápli na nejvyšší hřbet pěšky. I tak zbylo dost kopců a kopečků, které bylo třeba během závodů vyběhnout, tentokráte ale nebyly tak brutální jako na začátku sezóny. Závěrem opět zbývá konstatování, že se jednalo o další letošní povedenou a dobře zorganizovanou soutěž.


Po 10 závodech se v Národním žebříčku v kategorii žen překvapivě na špici objevilo vloni téměř neznámé jméno — Martina Jansová (ROB Pardubice), která se již 4x dokázala letos probojovat na stupně vítězů a z Františkových Lázní si dokonce odvézt mistrovský titul ve sprintu. Martina sbírá zkušenosti, pilně objíždí i menší závody a letos již má i cenné "skalpy" některých současných reprezentantek v celostátních závodech.


V žákovských kategoriích se stabilizoval počet závodníků, někteří z MD12 se objevují v nominačních závodech i ve vyšší kategorii MD14. Letošním zatím nejmladším aktivním účastníkem na celostátní akci byla na Bílovických Krpálech Alžběta Skrbková (AFK1051). K překonání loňského celkového počtu 240 závodníků v Národním žebříčku ale ještě 23 jmen chybí.


Průběžný stav národního žebříčku (PDF).


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM