Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

MY VÁM TY MEDAILE PŘIVEZEME...

Známá filmová hláška, která doufám zůstane z větší části pouze hláškou z komedie S tebou mě baví svět. Nouzový stav byl prodloužen do konce dubna, děti půjdou do školy nejdříve koncem května a na hromadné akce tak můžeme v prvním pololetí zapomenout. Po zrušeném MČR na dlouhé trati bylo oddílům oznámeno i zrušení květnového O-SPORTU a červnových KRPÁLŮ, kde měla proběhnout obě mistrovství na krátké trati.

Se zrušením ovšem musíme počítat na mezinárodní úrovni - oba pořadatelé (Slovinsko i Srbsko) požádali o přesun WYAC a MS na další rok.

Tak se alespoň podívejte, jaké medaile jsou nachystané pro rok 2020. Letošní návrh zpracoval Kuba Mertlík (FTU). Pořadatelé i Asociace ROB slibují, že se pokusí nalézt řešení a alespoň některé závody uskutečnit ve druhém pololetí, pokud to situace umožní.

Zkusme se tedy v tomto čase ohlédnout za rokem minulým a připomenout si nejlepší závodníky na národní úrovni. Vloni proběhla všechna Mistrovství ČR kromě MČR štafet. Bylo rozdáno 125 zlatých medailí v 17 kategoriích.

Nejúspěšnějším závodníkem se 6 tituly Mistr ČR se stal Jiří Mareček z Radiosportu Bílovice (GBM), který ačkoli již šedesátník odběhal národní soutěže v kategorii M50 a jen 2x byl poražen některým z mladších soupeřů. Shodně 5x se na nejvyšší stupínek postavili 3 závodníci - Albert Plevný (M12 - DCH), Tomáš David (M19 - ELB) a Antonín Blomann (M70 - AFK). O jednu zlatou méně, tj. 4 mistrovské tituly získali další 3 závodníci, a to Victoria Maierová (D12 - DCH), Renata Čadová (D50 - FCL) a Zbyněk Žáček (M40 - GBM).

A ještě přidáme oddílovou statistiku. Alespoň jednu zlatou medaili si vyběhli členové 12 českých oddílů. Tři nejcennější medaile putovaly do ciziny - Slovensko, Maďarsko a Polsko. Stejně jako v několika minulých letech zvítězil s velkou převahou největší oddíl - Radiosport Bílovice nad Svitavou. 22 jeho závodníků společně získalo úctyhodných 37 mistrovských titulů. Na pomyslných stupních vítězů se na stříbrné pozici umístil oddíl Radioelektronika Cheb (23 zlatých) a na třetím místě skončil ROB Pardubice (14 zlatých)