Vzkazovník

Tomáš [30.04.2024 15:17:36]
Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.
Tomáš [25.04.2024 13:54:00]
Na MČR 1.5. bude k dispozici školka pro děti. Viz web závodu foxteamturnov.cz/mcr2024.php
Nečik [17.12.2023 19:12:39]

Aktuálně

Podporuje nás...

NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

SPORTOVEC ROKU 2023 - OKRES LIBEREC

Slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců roku 2023 má za sebou Liberec. Mezi oceněnými byl i zástupce rádiového orientačního běhu Oldřich Přinda.

Slavnostní vyhlášení ankety proběhlo v úterý 20.února v Centrum Babylon.
V kategorii nad 60 let zvítězil člen oddílu SZTM ROB Liberec Oldřich Přinda. Při přebírání své ceny velmi hezky hovořil o rádioorienťáku a vyzvedl i dlouholetou práci vedoucího oddílu Jaromíra Baxy.

Olda je vystudovaný "tělocvikář", sport má tedy jako celoživotní náplň.
Aktivně a úspěšně se věnuje klasickému orienťáku. K tomu rádiovému přičuchnul zcela nedávno, kdy ho v oddíle ROB seznámili s přijímačem. A je jasné, že mu nejbližší je disciplína foxoring.

Na prvních jeho velkých závodech - loňských 5-DAYS ARDF v Dobříši na Mistrovství ČR ve foxoringu v kategorii M70 na něj zbyla jen bronzová medaile. Překvapením proto pro soupeře z 15 států bylo jeho vítězství na Mistrovství světa, které pořádalo Česko v Liberci. Podle hesla "přijel-viděl-zvítězil" si odvezl zlatou medaili, když doběhl s náskokem 12 minut.