Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Radiosport Bílovice vítězí v bodování oddílů roku 2009

S blížícím se koncem roku počítáme různé statistiky, vytváříme hlášení, ročenky apod. Už jste se mohli seznámit s informací kdo vyhrál kolikrát Mistrovství ČR - neúspěšnější byla Michaela Gomzyk Omová z Turnova se šesti tituly. Také statistika počtu oddílových medailí se zde objevila - stejně jako vloni nejvíce zlatých posbíral oddíl SZTM ROB Pardubice a nejvíce medailí celkem Radiosport Bílovice.

A jak si vedli jednotlivci ve svých kategoriích v Národním žebříčku?
SZTM ROB Pardubice (FPA) má 4 vítěze kategorií - Alžbětu Lehárovou (D13), , Ondřeje Šimáčka (M13), Jakuba Lněničku (M16) a Jitku Šimáčkovou (D35). Na pomyslném druhém místě se shodným počtem 3 vítězů kategorií jsou Radioklub OK1KYP Praha (ASP), TJ Turnov (FTU) a Radiosport Bílovice (GBM). Nejvíce bodů a vítězství získali: Kateřina Bžatková (D10), Robert Polák (M10), Zuzana Myslivečková (D16), Michaela Gomzyk Omová (D20), Jakub Oma (M20), Jaroslav Zach (M40), Jana Omová (D50), Jiří Mareček (M50) a Pavel Šrůta (M60).

(detaily viz Konečný národní žebříček)

V Národním žebříčku bodovalo celkem 223 závodníků ve 13 kategoriích. Všechny zařazené soutěže (15 závodů pro MD16-60 a 13 závodů pro MD10-13) odběhalo 23 nejpilnějších. Zajímavostí je, že všichni "pilní" byli ze žákovských, juniorských a veteránských kategorií (ani jeden zástupce kat. žen a mužů).

(foto Miloslav Nečas) Stejně jako v loňském roce získal dvojí prvenství v oddílovém bodování Radiosport Bílovice - v celkovém součtu všech získaných bodů v Národním žebříčku (7013,6 b.) a v počtu startujících závodníků (48 GBM). Také na druhém místě se nic nezměnilo - 30 závodníků Radioklubu OK1KYP Praha (ASP) posbíralo celkem 4879,2 bodů. Na 3. místě je SZTM ROB Pardubice se 4085,3 body. V počtu hodnocených závodníků pak o třetí společnou příčku dělí Radioelektronika Cheb (DCH) a SZTM ROB Liberec (ELB) - 29 startujících.