Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Krajský přebor KV kraje v ROB na dlouhé trati

Po zimní přestávce se rozběhly krajské závody v rádiovém orientačním běhu. Již tradičně se zahajovalo závodem na dlouhé trati, který se konal o slunečné sobotě v prostoru lesního masívu mezi Štítary a Studánkou na Ašsku. Závodníky čekalo celkem 9 km (měřeno vzdušnou čarou) s předávkou přijímačů u koupaliště Studánka. První část závodu s hromadným startem se běžela v pásmu 3,5 MHz a byla dlouhá cca 6 km, druhá část v délce kolem 3 km byla v pásmu 144 MHz. Závodníci vyhledávali v součtu obou pásem 9 kontrol. Nejlepších časů dosáhli v kat. M16 Roman Borovička a Jakub Papež, kteří celou trať absolvovali ve shodném čase necelých 95 minut.  V kat.M13 si připsal vítězství Ondřej Jelínek, v D13 pak Kateřina Kučová, v D10 vyhrála její mladší sestra Michaela Kučová.  První místo v kat. D20 obsadila Blanka Jiráňová, v D35 Jindra Papežová a v M40 Petr Čech.

Závod byl dobrou přípravou na Mistrovství ČR na dlouhé trati, který se běží příští víkend 21.4.2007 v Českém ráji v okolí hradu Kost.