Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Krátce o akádě

Akademické mistrovství ČR v radiovém orientačním běhu
Milovy, 16.–17. října 2010

Souboj Veroniky Krčálové (modrý dres) s Luckou Procházkovou (červený dres) o zlato nakonec vyhrála druhá jmenovaná. (foto (c) Petr Matula)Onen říjnový víkend se do lesů kolem Svratky sjeli akademici holdující radiovému orientačnímu běhu, aby zde změřili své síly. Místo konání – Milovy – hostilo v roce 1993 dokonce Mistrovství Evropy v ROB, takže nebylo divu, že měření sil proběhlo na mapě z tohoto mistrovství (Řásnička, samozřejmě aktualizované). A tak, zatímco ve zbytku naší republiky končili volby do místních zastupitelstev, první závodníci již startovali v pásmu 144 MHz. Bohužel, již tak dost podmáčený les osvěžil ještě drobný deštík, což na tomto soutěžním pásmu mnohdy znamená zvýšenou technickou náročnost. Na poměrně těžké trati nenašli přemožitele L. Procházková a J. Baxa.

Marek Mysliveček dokazuje svoji převahu - po lehce nezdařeném "dvoumetru," kde skončil až stříbrný, si v "osmdesátce" vyběhl suverénní zlato. (foto (c) Petr Matula)Start nedělního závodu v pásmu 3,5 MHz uvítalo slunce, které však v průběhu dopoledne zmizelo opět v mracích, takže závodníkům nezbylo než se opět zahřát během. Toto pásmo – znamená většinou rychlejší závod s větším důrazem na běžecké schopnosti závodníků – ukázalo, kdo v sezóně naběhal dostatek kilometrů, i když rozdíly v časech na oceňovaných místech byly mnohem menší než v sobotu. Zlato v ženách těsně získala E. Kuncová (o 12 vteřin) a v mužích si stejnou medaili odnesl M. Mysliveček.

Výsledky a mapy ke stažení (PDF).

Eliška Kuncová v pásmu 144 MHz skončila až čtvrtá, ale v neděli na 3,5 MHz získala kov nejcennější. (foto (c) Petr Matula) Stříbrná medaile na 3,5 MHz patří Ondřejovi Stehlíkovi, který v současné době působí jako trenér Slovenské státní reprezentace v ROB. (foto (c) Petr Matula) Jan Baxa, zkušený závodník Libereckého oddílu, získal v sobotu zlato, ale v nedělním závodě se mu již tolik nedařilo. (foto (c) Petr Matula)