Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Mistrovství ČR – klasika (Bečov)

Bečov nad Teplou - po 7 letech zaznamenal tento zajímavý terén návrat ROB na celostátní úrovni. Toto Mistrovství ČR se lišilo od minulých letošním návratem k zářijovému termínu, ale hlavně prvním společným MČR na klasických tratích pro všechny kategorie (ve výběrovém řízení se nepřihlásil žádný zájemce o pořádání samostatného žákovského MČR)

Celkově trošku nižšší účast (114 závodníků) byla poznamenána zejména odhláškami na poslední chvíli z důvodu nemocí. Téměř polovina závodníků (55) běžela v mládežnických kategoriích (MD12-19), potěšující je zejména účast 15 startujících starších žáků M14 a 13 mladších žáků M12! Ze zahraničních účastníků tentokráte přijela pouze výprava ze Slovenska.

Pro oba závody byla použita velká mapa Bečovský les z loňského MČR v OB (oddíl EKP) se stejným shromaždištěm na fotbalovém hřišti. Zatímco v sobotu byl start v místě a z cíle se muselo necelý kilometr dojít, v neděli byly připraveny starty dva a závodníci odvezeni autobusem. Pod stavbu tratí se společně podepsali Vlasta (žákovské) a Miroslav Vlachovi.

mapa 2m   mapa 80m

V hlavní kategorií mužů MD20 se na stupních vítězů vystřídala trojice Lněnička-Hrazdil-Gomzyk (Gomzyk-Lněnička-Hrazdil), v ženách po Kuncové-Procházkové-Skládankové na 2m vystoupalo na nejvyšší příčky trio Procházková-Moučková-Kuncová. Osm závodníků v dalších kategoriích obhájilo titul Mistr ČR po oba soutěžní dny: D12 - Trpáková, M12 – Šrom D., M16 – Bakala, M19 – Šimáček O, D35 – Šimáčková, M40 – Jurčík, M50 – Mareček, M60 – Blomann. Nejúspěšnějším oddílem se opět stal SK Radiosport Bílovice nad Svitavou ziskem 25 medailí. O další cenné kovy se podělilo celkem 12 českých oddílů se slovenskými závodníky.