Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Mistrovství ČR v nočním ROB a Mistrovství ČR na dlouhé trati

V uplynulém víkendu proběhla dvě Mistrovství ČR v ROB. Pořadatelský oddíl Radioelektronika Cheb pod taktovkou Mirka Vlacha se po 3 letech vrátil do známého Horního Slavkova, aby využil dobrého zázemí v místní základní škole a příznivou vzdálenost okraje mapy bez nutnosti dovozu účastníků do prostoru.

V sobotu večer odstartovalo 41 závodníků do tmy poprat se se záludnostmi nočního závodu (mapa Třídomí 1:10000).  Nejrychlejšími ve svých kategoriích byli a pro první tituly Mistrů ČR si doběhli:

D13 Lucie Samuelová - Radioelektronika Cheb (DCH)

M13 Vojtěch Papež - Radioelektronika Cheb (DCH)

D16 Šárka Jelínková - Radioklub OK1KYP Praha (ASP)

M16 Miroslav Vlach - Radioelektronika Cheb (DCH)

D20 Lucie Procházková - Radiosport Bílovice n.S. (GBM)

M20 Jakub Oma - TJ Turnov (FTU)

D35 Marcela Šrůtová - Radioklub OK1KYP Praha (ASP)

M40 Jiří Mareček - Radiosport Bílovice n.S. (GBM)

M50 Jozef Fekiač - Radiosport Bílovice n.S. (GBM)

Na 10 hod nedělního rána byl načasován start mistrovského závodu na dlouhé trati. Po sobotních nočních 5-8 km čekalo v lese 10 kontrol a dalších 15-20 kilometrů na 57 závodníků. Pořadatel pro jistotu protáhl limit na 230 minut. Mistrovství se běželo trochu netradičním způsobem pouze s přijímačem pro pásmo 3,5 MHz - první povinná náběhová kontrola, poté další 2-4 kontroly na "pomalé frekvenci" a průběh majákem v těsné blízkosti cíle, pak následovalo 2. kolo se 3-5 vysílači na "rychlé" frekvenci, nakonec opět maják a cíl. Díky tomuto uspořádání se celý závod vešel na mapu Krudum 1:15000, kterou bylo možné poskládat na formát A4.

Okolo 16 hod. byla celá soutěž ukončena vyhlášením výsledků. Zlaté medaile si na krk pověsili a tituly Mistrů ČR na své konto připsali tito závodníci:

M16 Jan Vlček - Radiosport Bílovice n.S. (GBM)

D20 Blanka Jiráňová -  - Radioelektronika Cheb (DCH)

D35 Jindra Papežová - - Radioelektronika Cheb (DCH)

M40 Ján Košút - Slovensko

D50 Jana Omová - TJ Turnov (FTU)

Nejúspěšnějšími jednotlivci se stali Šárka Jelínková, Jakub Oma a Jozef Fekiač, když shodně  2x vystoupili na nejvyšší stupínek ve své kategorii.

Zástupci 9 oddílů pak bodovali pro své týmy, nejvyšší počet zlatých medailí počtem 5 dosáhly oddíly DCH a GBM (Radioelektronika Cheb a Radiosport Bílovice):