Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Medailová statistika — Mistři ČR + oddíly

Slibovaná medailová a bodová statistika za rok 2014 byla zpracovaná, ale pro pozorné celoroční čitatele webové stránky AROB nebudou jednotlivá vítězství překvapením.

Michal Skrbek spočítal nejen Národní žebříček v jednotlivých kategoriích, ale také bodovou bilanci oddílů. Celkem 32.227 bodů bylo letos přiděleno ze soutěží NŽ, z toho téměř třetinu získal největší český oddíl GBM. SK Radiosport Bílovice se poprvé v letošním roce přehoupl přes hranici deseti tisíc — přesně 10.328 bodů. S velkým odstupem na 2.místě skončil Radioklub OK1KYP Praha (ASP — 4.716 bodů), třetí místo patří SZTM ROB Pardubice (FPA — 4.151 bodů). Celkem bodovalo 16 oddílů. Zajímavé jsou i součty jednotlivých kategorií:
NŽ bilance oddílů (PDF).

V konečném Národním žebříčku se 1. místě v kategorii žen D20 umístila Lucie Matulová (GBM), která jako jediná startovala ve všech 16 hodnocených závodech a nasbírala 333 bodů. Jakubu Omovi (FTU) v kategorii mužů M20 stačilo na vítězství a velkou bodovou převahu absolvování 10 závodů + 3 průměry za pořádání (354 bodů).

NŽ 2014 konečný (PDF).

220 = to je celkový počet závodníků hodnocených v Národním žebříčku v 17 kategoriích. 19 nejmladších žáků M12 a 11 dívek D12 ukazuje, že o běhání s rádiem je u mládeže stále zájem, přestože pro tyto malé děti se jedná o hodně těžký sport, když musí zkloubit více dovedností a překonat strach ze samoty v lese.

Martin Kinc

Jakub Šrom

Po 5 titulech "Mistr ČR" posbírali tři závodníci — Martin Kinc, Jakub Šrom a Jiří Mareček (všichni GBM). Za nimi se 4 zlatými následují Daniela Trpáková (DCH), Alžběta Léharová, Jitka Šimáčková a Karel Koudelka (všichni FPA).

V poslední tabulce najdete všechny závodníky, kteří v letošním roce získali titul "Mistr ČR." Celkem alespoň 1x na nejvyšší stupínek dosáhlo 70 závodníků v 11 mistrovských závodech (klasika 80+2m, krátká trať 80 + 2m, dlouhá trať, noční MČR, foxoring, sprint, štafety a Akademické MČR). V oddílové statistice opět vede GBM — 48 titulů následovaný s 18 zlatých medailí oddílem SZTM ROB Pardubice (FPA) a se 17 mistry oddílem Radioklub OK1KYP Praha (ASP).