Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

.: Medailová rekapitulace 2016 :.

V letošním roce se konalo pouze 7 českých šampionátů, díky výpadku tradičních letních pětidenních nemáme mistry ČR 2016 ve sprintu ani ve štafetách.

Na první tři Mistrovství pozval závodníky oddíl Radiosport (GBM), a to v dubnu na dlouhou trať a noční do Řásné a o měsíc později na krátkou trať 80m přímo do Bílovic. V červnu pořádal druhou krátkou trať v pásmu 2m oddíl Radioelektronika Cheb (DCH) v Mariánských Lázních. A na další mistrovské tituly si museli závodníci počkat až do října. Nejprve se v režii TJ Turnov (FTU) odehrály oba závody na klasických tratích v Osečné a na závěr sezóny se v rámci Poháru přátelství běželo MČR ve foxoringu, které tradičně pořádal FOX-klub Praha (AFK) v Sušici.

Pět ze sedmi — to je bilance dvou letošních nejúspěšnějších závodnic. Pro pět titulů si shodně doběhly ELIŠKA VORÁČKOVÁ z Radioklubu OK1KYP Praha (ASP — D60) a KATEŘINA BŽATKOVÁ z Radiosportu Bílovice (GBM — D19). Dalším čtyřem závodníkům se podařilo vyhrát čtyřikrát. Byli to Johana Klecová (FPA — D12/D14), Jakub Oma (FTU — M20), Jiří Mareček (GBM — M50) a Jaromír Baxa (ELB — M60).

Díky velkému věkovému rozpětí a existenci 17 kategorií v ROB máme v mistrovské tabulce roku 2016 zapsáno celkem 59 jmen těch nejlepších, kterým se alespoň 1x podařilo vystoupit na stupínek nejvyšší.

V oddílové mistrovské statistice máme zápis 12 českých oddílů a také zástupce ze Slovenska a Polska, kteří na letošních šampionátech vyhráli. Nejvíce mistrovských titulů posbírali členové oddílu Radiosport Bílovice (26), s odstupem následováni oddílem Radioklub OK1KYP Praha (14) a ROB Pardubice (12).

Kompletní výčet jednotlivců i oddílů — Mistři ČR 2016 (tabulka PDF).

Po posledním závodu zařazeném do Národního žebříčku byli v rámci vyhlášení v Sušici zveřejněny celkové výsledky v žákovských a dorosteneckých kategoriích. A těchto šest nejlepších mladých sportovců bylo odměněno poukázkou v hodnotě 2000 Kč na nákup sportovního běžeckého vybavení v prodejně Decathlon.
D12 — Johana Klecová (FPA)
D14 — Alžběta Sobotová (AFK)
D16 — Anna Sobotková (ASP)
M12 — Kryštof Milanovský (BKA)
M14 — Vojtěch Sobotka (ASP)
M16 — Dalibor Matoušek (AFK)

Později byl zveřejněn kompletní žebříček i dalších kategorií, ve kterých v roce 2016 zvítězili: