Aktuální soutěže

24. 4.2018
Okresní přebor BO — KT 80m (Bílovice n/S)
24. 4.2018
Místní přebor
28. 4.2018
Krajský přebor Pardubického kraje (VČO)
28. 4.–1. 5.2018
Jarní oddílové soustředění (Běleč)

Kalendář

Duben - 2018
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Vzkazovník

JirkaM [09.04.2018 22:41:09]
ZTRÁTY A NÁLEZY

Po MČR DT+N bylo nalezeno, dosud bez majitele:
- přijímač SUPERFOX3,5GX
- šedý obal na SUPERFOX145
- přední prvek pro SF145
- černá vázací čelenka KLIMATEX.
Pokud někdo poznáváte svůj majetek, hlaste se.
Marcela - sekretariát [02.04.2018 20:03:05]
v sekci "kalendář" jsou zveřejněny pozvánky na dubnová soustředění - reprezentace výběrové Nejdek, ŽDR tréninkové Říčany.
Jirka M [02.03.2018 20:54:56]
Ahoj,
letošní Národní žebříček začne Mistrovstvím ČR v ROB nočním a na dlouhé trati, které se bude konat v Bílovicích nad Svitavou 7.-8.4.2018. Informace najdete zde: https://www.skradiosport.cz/dtn18/novinky.php, všichni jste srdečně zváni.

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
ROB upoutávka...
Shlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....

.:. Mistrovství SVĚTA žáků a dorostu 2017 (Slovensko) .:.

Ve dnech 30. června–4. července reprezentovalo 18 dívek a chlapců Českou republiku na 1.mistroství světa žáků a dorostu (WYAC) na Slovensku. Přestože vloni projevila zájem o šampionát Čína a měl být tedy opravdu světový, tak nakonec se nepřihlásili a zůstalo pouze u názvu 1. MS bez zastoupení dalších regionů IARU. I bez Číňanů se sešla velmi slušná konkurence ve všech čtyřech kategoriích.


Průběh samotného mistrovství později popíší přímí účastníci v samostatném článku a výsledky našich závodníků zhodnotí trenér ŽDR.


Nyní trochu statistiky: Na start se postavilo 109 závodníků z 12 států (BUL, CRO, CZE, GER, LTU, MOL, POL, ROM, RUS, SLO, SVK a UKR). Nejvíce bylo tradičně dorostenců M16 — 31, počty ostatních kategorií byly podobné — D16=30, M14=25, D14=24


Pořadatelé připravili 5 sad medailí (3x individuální, 2x pro družstva na klasických tratích). Po několika letech, kdy si mezi sebe medaile převážně rozdělovaly tři státy, tak se na stupínky prodrala i další konkurence. Zazněly hymny Slovenska a Litvy, dvě bronzové si odváží domů Rumuni. Bezkonkurenční ale byla reprezentace Ruska, která posbírala celkem 23 cenných kovů, s odstupem následována Ukrajinou (15) a Českem (13), přičemž Češi mají lepší bilanci zlatých.


RUS

23

7-7-9

CZE

13

6-3-4

UKR

15

3-9-3

SVK

5

3-1-1

LTU

1

1-0-0

ROM

2

0-0-2


Individuální medaile si za českých závodníků vybojovali:
1. místo — D14 80m klasika — Johana Klecová
1. místo — D14 sprint — Johana Klecová
1. místo — D14 2m klasika — Alžběta Sobotová
2. místo — M14 80m klasika — Šimon Dukát
2. místo — D14 sprint — Alžběta Sobotová
3. místo — M14 80m klasika — Tomáš Ráliš
3. místo — D16 sprint — Daniela Trpáková


Medailovou sbírku doplnila družstva:
1. místo — D14 80m klasika
1. místo — M14 80m klasika
1. místo — D14 2m klasika
2. místo — D16 80m klasika
3. místo — M16 80m klasika
3. místo — D16 2m klasika


Gratulujeme všem medailistům a děkujeme za vzornou reprezentaci Česka pod hlavičkou CRC (Český radioklub).


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM