
.: Reprezentace — Kupa Decebal :.
Mezinárodní srovnávací závody – Rumunsko
(očima juniora DanaS)
Na konci dubna se česká výprava vydala na první letošní zahraniční závody, do dalekého Rumunska. Po mnohahodinové cestě naše osmičlenná posádka konečně dorazila do centra soutěže v městě Deva. Hned po příjezdu jsme si procvičili španělštinu a ruštinu. Večer jsme stihli ještě krátkou procházku městem a potom jsme celí znavení z dlouhé cesty zalehli do postelí.
První den nás čekal závod v pásmu 144MHz v náročném kopcovitém terénu. Teploty byly vysoké, nálada vynikající a výsledky ještě lepší. Ještě před samotným startem závodu jsme se mohli podívat na mapu, která byla volně přístupná. Zjistili jsme však, že tato mapa je 30 let stará. Každý z nás si ještě před startem určil svůj cíl: vyzkoušet si něco nového, co běžně neděláme a snažit se to dodržet celý závod. Trať nebyla úplně jednoduchá, ale pro český tým žádný problém. Výsledky dopadly velmi dobře. Po obědě Andrej zavelel: „Jdemeee...“ a Anička doplnila: „NAKUPOVAAAAT“, a jelo se. Nákupy se opravdu povedly. Nízké ceny nás velmi potěšily, takže si každý domů odvezl spoustu suvenýrů. Nechyběly sukně, holopásky, ani Rumunské víno a sýry.
Další den se naše výprava vydala dobýt místní hrad. Po krásné procházce jsme se vrátili zpět do Devy a šli jsme na radioamatérskou akci v místním kulturním domě. Přednáška však byla celá v rumunštině, a tak jsme si mohli jen domýšlet, o čem se vlastně mluví. Odpoledne se běžel tréninkový sprint, který se konal v místním parku. Překvapilo nás tady stoupání, kdy jsme za tento závod překonali něco okolo 300 výškových metrů.
Poslední den nás čekala osmdesátka. Start byl mimo mapu, trať byla celkem jasná a krátká. Nejrychleji ji zaběhl náš trenér Andrej — za 41 minut. Po obědě bylo vyhlášení, na kterém každý Čech dostal tričko a keramický střevíc. Následovala dlouhá cesta domů. Ke konci cesty jsme si dokonce zahráli volejbal. Prostě pohodička!
<DanS>
Vzkazovník
Ivoš | 09.03.2025 10:47:58
Vyhlášení a ples
Moc děkujeme pořadatelům včerejšího vyhlášení a plesu za skvěle připravený večer, na který budeme ještě dlouho vzpomínat.
Hroudýs | 21.01.2025 12:36:30
na lehčí notu
a spíše pro pamětníky: Nevím kdo sledujete seriál Limity, ale po dvou epizodách je mi jasné, který robák je předobrazem hlavního hrdiny.
Smrcek | 07.12.2024 20:27:25
Teplice nocni
Moc dekuji za dnesni nocni oddilum Teplic a Liberce, super pratelsky zavod. Skoda ze jsem nemohl zustat do zitra. Smrcek :)
Vitek | 01.11.2024 10:17:56
Noční KT
Díky Illoně, Marcele a ASP za uspořádání hezkého nočního ROB minulý týden v Hodkovičkách. Potěšila největší účast dětí MD12 s doprovodem, kterým se dle reakcí noční dobrodružství líbilo. :-)
Pavel Kolský | 25.10.2024 11:14:39
Praha-Liška 2024
Pro všechny nadšence ROBu a hromadné dopravy máme dobrou zprávu - propozice na letošní Praha-Lišku jsou vydány!
Najdete je spolu s přihlašovacím formulářem na https://prahaliska.4fan.cz
Najdete je spolu s přihlašovacím formulářem na https://prahaliska.4fan.cz
Aktualně
Zpravodaj ČUS
Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační videa z MS Liberec 2023 a z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise